v CZ verzi 658 345 inzerátů, měsíčně nás navštíví přes 150 000 lidí
Okres Cheb, který je nejzápadnějším okresem České republiky, dostal současnou územní podobu v roce 1960 sloučením dřívějších okresů Aš, Cheb a většiny okresu Mariánské Lázně. Jeho rozloha činí 1 046 km2, což představuje 1,3 % území České republiky. Sousedí na západě státní hranicí se Spolkovou republikou Německo, na severovýchodě s okresy Sokolov a Karlovy Vary a na jihozápadě s okresem Tachov.Největší část rozlohy zaujímá Chebská pánev, která se rozkládá v podkrušnohorské nížině a jejíž průměrná nadmořská výška je 450 m. Na jihozápadě zasahuje do okresu výběžek Českého lesa, na severozápadě vyvýšenina Smrčin. Nejvýše položená místa jsou okolo Lázní Kynžvart (Slavkovský les) s nejvyššími vrcholy Lesný (983 m n. m.) a Lysina (982 m n. m.).
Vodní toky okresu patří ke třem povodím - Ohře, Mže a Sály. Řeka Ohře pramení v Německu, od hranice se rozlévá v přehradu Skalku a protéká dále Chebskou pánví k východu. Největším přítokem Ohře je řeka Odrava, která pramení na jihozápadním svahu vrchu Dyleně a je na ní vybudována Jesenická přehrada. V okrese jsou dále přehrady Horká a Halštrov, které slouží pouze jako vodní zdroje.
Klimatické podmínky jsou ovlivňovány převažujícím západním prouděním vzduchu, které přináší od Atlantického oceánu vlhký vzduch a časté vodní srážky. Převládá zde vliv přímořského podnebí. Nejvyšší denní maximální teplota vzduchu dosáhla 35,8 °C a nejnižší denní minimální teplota vzduchu byla – 11,6.°C Nejtepleji je v Poohří, nejchladněji je na vrcholcích Slavkovského lesa a v Ašském výběžku. Průměrné roční srážky se pohybují okolo 441 mm,průměrnétrvání slunečního svitu představuje 2 092 hodiny za rok.
Z půdních druhů převládají na okrese Cheb středně těžké písčitohlinité a hlinité půdy (67,8%), dále jsou zastoupeny lehké hlinité půdy (29,4%), těžké jílovité (2,2%) a na některých lokalitách se vyskytují i rašeliništní půdy (0,6%).
Nejvýznamnějšími zdroji nerostných surovin jsou mladší čtvrtohorní uhlí, kaolin, cihlářské jíly, žula, čedič a štěrkopísky. Mimořádný význam svým počtem a složením mají minerální léčivé prameny. V oblasti Mariánských Lázní se nachází 40 železitých a alkalicko-salinických pramenů, ve Františkových Lázních je 24 minerálních pramenů.
Chebský okres má celkem 36 maloplošných území, z toho 5 národních přírodních památek a 2 národní přírodní rezervace. Celkově se všechna chráněná území rozkládají na 1 130 ha.
V okrese Cheb jsou stanoveny tři pověřené obecní úřady, a to Aš, Cheb a Mariánské Lázně. Tato města jsou pověřena výkonem některých pravomocí pro obce v jejich územní působnosti. V těchto městech sídlí i další úřady se širší územní působností. Z nich nejvýznamnější z hlediska zajišťovaných činností jsou matriky, finanční a stavební úřady.
V ekonomice okresu proběhly za posledních deset let výrazné strukturální změny. V roce 2008 bylo v registru ekonomických subjektů zaregistrováno celkem 27 704 subjektů, z toho 20 325 fyzických osob. Nárůst ekonomických subjektů celkem proti roku 2007 činil 3,1 %.
Míra nezaměstnanosti v okrese Cheb dosáhla v roce 2008 celkem 6,89 % a o zaměstnání se ucházelo 3 792 osob. Tak se tento okres dostal v ukazateli míry nezaměstnanosti na 51. místo (ze 77 okresů). Celostátní míra nezaměstnanosti činila k 31. 12. 2007 celkem 7,32 %.