v CZ verzi 658 345 inzerátů, měsíčně nás navštíví přes 150 000 lidí
Okres Chomutov se rozprostírá v jihozápadní části Ústeckého kraje. Hřebenem Krušných hor hraničí na severu se SRN, na jihovýchodě s okresem Louny, na severovýchodě s okresem Most a na straně západní sousedí s okresem Karlovy Vary v Karlovarském kraji. Nejvýše položené místo na území okresu leží na úpatí nejvyšší hory Krušných hor, Klínovce, jehož vrchol se ale nachází již na území kraje Karlovarského.
Dnešní podobu získal Chomutov v roce 1960 díky celostátním územním změnám, kdy se sloučily bývalé okresy Kadaň a Chomutov, připojeny byly Vejprty z Karlovarského kraje a byly provedeny další menší úpravy.
Svou rozlohou 935 km2 patří mezi středně velké okresy České republiky a v Ústeckém kraji je po okresech Louny a Litoměřice třetím největším okresem. Na rozdíl od rozlohy patří v hustotě zalidnění se svými 133 obyvateli na 1 km2 až na páté místo ze všech sedmi okresů tohoto kraje.
Z geomorfologického hlediska můžeme okres rozdělit do zhruba čtyř oblastí:
1. Krušné hory
2. Mostecký úval
3. Žateckou pánev a
4. vrchovinu Doupovských vrchů.
Krušné hory zaujímají poměrně velkou část okresu, asi 41 %. Jsou nejstarším geologickým útvarem, vzniklým vyzdvižením mořského dna v karbonové době. Krušnohoří je též základním ovlivňujícím faktorem klimatu Chomutovska. Oblast je sice chráněna před pronikáním studeného severního a severozápadního proudění, ale tím jsou také nepříznivě ovlivňovány srážky, kterých je zde méně než v jiných oblastech. Území leží v dešťovém stínu Krušných hor a Doupovských vrchů. Projevuje se zde také zhoršená ventilace, závětrné víry, vlnové proudění a díky těmto klimatickým poměrům je v území zhoršený rozptyl exhalací.
Průměrná roční teplota je 8°C ± 1°C a průměrné srážky dosahují ročně 450 – 500 mm.
Vodní toky Chomutovska jsou součástí povodí Labe, dílčí povodí jsou zastoupeny řekami Ohře a Bílina se svými přítoky. Přirozené vodní toky mají charakter potoků a říček.
Na území okresu se nachází jedno přírodní jezero nazvané Kamencové s rozlohou 16,3 ha. To je využíváno především k rekreaci. Z vodních nádrží je největší Nechranická, z dalších stojí za zmínku Kadaňský stupeň, Křimov, Kamenička, Jirkov a Přísečnice, která slouží i jako zásobárna pitné vody. V Klášterci nad Ohří vyvěrá alkalická kyselka.
Lesní půda zaujímá téměř 30 % rozlohy okresu, ale v důsledku poškození exhalacemi bylo nutné nahradit především jehličnaté druhy ve prospěch listnatých stromů a jiných dřevin.
Okresem procházejí důležité dopravní tepny, které tvoří především železniční tahy Ústí nad Labem – Chomutov – Cheb, Chomutov – Praha a silniční tahy I. třídy s hlavními směry Chomutov – Praha – hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána (I/7) a silnice Karlovy Vary – Chomutov – Děčín (I/13 a E442).
Okres je v současné době rozdělen na 36 obcí, z nichž 7 má statut města. Obce se svou 171 částí jsou rozděleny na celkem 270 základních sídelních jednotek. Ke dni sčítání mělo v okrese trvalý pobyt 124 979 osob.
Chomutovsko bylo po celá desetiletí známé hlavně jako okres těžkého průmyslu, energetiky, hutnictví a těžby hnědého uhlí. V dnešní době je však výkonnost hospodářství všech podniků v okrese ovlivněna transformačním procesem zahájeným počátkem roku 1991. Státní podniky byly rozprodány a v řadě z nich byla postupně zcela ukončena činnost. To mělo vliv na růst nezaměstnanosti, která v současné době dosáhla 16,9 % a k 1. 3. 2001 bylo registrováno v okrese 11 063 nezaměstnaných.