v CZ verzi 658 345 inzerátů, měsíčně nás navštíví přes 150 000 lidí
Příbramsko se rozprostírá v jihozápadní části středních Čech a jako okrajová oblast sousedí s krajem Jihočeským - s okresy Písek a Strakonice, s krajem Plzeňským - s okresy Rokycany a Plzeň–jih. Severní hranici tvoří Berounsko a okres Praha–západ, východní pak Benešovsko.
V západní a severozápadní části tvoří přirozenou hranici pásmo brdských lesů. Krajina se vyznačuje terénním zvlněním. Pozvolné stoupání vede ze širokých údolí na táhlé hřebeny a plošiny, které přesahují výšku 800 m. Nachází se zde nejvyšší místa středních Čech – vrchy Tok (864 m n.m.), Praha (862 m n.m.) a Třemšín (826 m n.m.). Nejníže položeným místem okresu je koryto říčky Křeničné s 271 m nadmořské výšky.
Napříč územím protéká řeka Vltava, která je dělí na dvě nestejné části. Na tomto vodním toku jsou dvě přehrady - Orlická a Kamýcká. Přehrada Orlík je, co do objemu vody, největší přehradou v republice. Příbramský region je značně členitý s výrazným zalesněním krajiny.
Svojí rozlohou 1 692 km2 je okres Příbram největším okresem ve Středočeském kraji, zaujímá 15,4 % z jeho rozlohy. Zemědělská půda zabírá 44,2 % z rozlohy okresu a lesy 43,6 %. Svými 738 km2 lesů je nejvíce zalesněnou oblastí v kraji. Svou hustotou osídlení 65,5 obyvatel na km2 se naopak řadí mezi nejřidčeji osídlené okresy kraje. K 1. lednu 2007 náleží do okresu Příbram 121 obcí. Z celkového počtu obcí jich má 7 přiznán statut města a 1 obec byla stanovena městysem. K 1. 1. 2008 bylo v okrese 110 893 obyvatel. Během roku 2007 bylo zaregistrováno 1 148 živě narozených dětí, což představuje 8 % z živě narozených ve Středočeském kraji, bylo uzavřeno 546 sňatků a rozvedeno 246 manželství.
Nerostné bohatství v hlubinách země na úpatí Brd pod Třemošnou zajistilo městu Příbram i celému regionu světové jméno. Historie města je již od dávných dob spjata s hornickou činností. Za svůj rozvoj po druhé světové válce vděčí Příbramsko rovněž báňské činnosti, a to těžbě uranových rud, což však na druhé straně přineslo současným generacím vážné ekologické problémy.
Vedle uranového průmyslu byl pro oblast charakteristický průmysl strojírenský, potravinářský a hutnictví neželezných kovů. V průběhu 90. let se stal zásadním pro situaci na okrese útlum uranového průmyslu. Část zaměstnavatelů z ekonomických důvodů musela omezit svoji činnost nebo zanikla. Některým se podařilo výrobu zracionalizovat, udržet, případně rozšířit. Pro rozvoj a oživení oblasti je žádoucí najít velkého investora, který by nahradil ukončené těžební činnosti.
K 31. 12. 2007 bylo v rámci okresu Příbram evidováno 3 637 uchazečů o zaměstnání, což představuje registrovanou míru nezaměstnanosti 5,96 %, je to třetí nejvyšší míra nezaměstnanosti v kraji. Oproti roku 2006 došlo ke snížení ze 7,04 %. V okrese bylo k 31. 12. 2007 v registru ekonomických subjektů zapsáno celkem 28 519 subjektů. Z tohoto počtu tvoří 14,1 % činností z odvětví průmyslu, 14,5 % ze stavebnictví, 7,7 % ze zemědělství a lesnictví a 15,5 % z maloobchodu.
Školství je v okrese zastoupeno sítí základních škol, učilišť, středních a vyšších škol. Střední všeobecné vzdělání lze získat na 2 gymnáziích v Příbrami, po jednom gymnáziu je ještě v Dobříši a Sedlčanech. Na vyšších odborných školách lze získat vzdělání zaměřené na zdravotnictví, strojírenství, elektrotechniku, geodézii či ekonomii. V Příbrami se nachází také pobočka českobudějovické Vysoké školy evropských a regionálních studií.
Příbramsko je pro své přírodní krásy i příhodnou polohu vyhledávaným turistickým teritoriem. Nachází se zde celá řada rekreačních ubytovacích zařízení. Velice oblíbené a využívané je okolí vodní nádrže Orlík.
Minulost Příbramska je bezprostředně spjata s hornickou tradicí. V samotné Příbrami je vybudován hornický skanzen, který ukazuje nejen slavné doby hornického města, ale i neutěšené postavení obyčejných kovkopů. Starou poutní slávu připomíná nad městem Svatá hora, kde je chrám, který byl v letech 1658 – 1675 přebudován v barokním stylu. Je dílem italského stavitele C. Luragha, autorem sochařské výzdoby portálu je známý M. Brokoff. Dále je to městys Jince, jehož historie je psána především železářskou výrobou. Nejstarší písemný doklad je znám z roku 1390. První vysoká pec je uváděna z roku 1646. V roce 1810 tu hrabě Rudolf Vrbna buduje vysokou pec Barboru, která na svém místě stojí dodnes. Nad Jincemi je vrch Plešivec s největším brdským prehistorickým hradištěm z období knovízské kultury. V Dobříši je proslulý zámek s krásným parkem, Sedlčany patří k nejstarším městům v Čechách a v době posledních Přemyslovců byly trhovou rožmberskou vsí se zlatými doly, které patřily českým králům. Známý zámek i zbytek židovské čtvrti lze navštívit v Březnici a v Rožmitále pod Třemšínem hrad, postavený v polovině 14. století Arnoštem z Pardubic.
Na Příbramsku se nachází Národní přírodní památka Drbákov – Albertovy skály – jeden z nejúplnějších a nejlépe zachovaných souborů ekosystémů význačných pro říční fenomén střední Vltavy, ve kterém můžeme obdivovat přirozená společenstva skalních srázů v údolí Vltavy i zachovalé suťové lesy s hojným výskytem tisu. Dále je na Příbramsku celá řada drobných přírodních památek.